Paintball

What is paintball?

We offer to test your agility, develop your military skills and ability to cooperate in battle situation in our paintball pitch .It is an exciting event which gives you enormous dose of adrenalin. Paintball is the right choice for team building events.

Although paintballl is considered to be one of the extreme sports, it is one of the most democratic sports because there is no need for preliminary work and trainings, the main thing is the wish to spend time in a funny and active way, enjoy the game  in improvised battle. The duration of one battle is from several seconds to 20 minutes, but there is not the fixed number of games – you can play as long as you have enough balls.

The Number and age of participiants

Paintball is a team game –  the recommended minimal number of participiants are 6 to make 2 teams. The  recommended age for participiants – from 12. Participiants should come in comfortable, suitable for weather conditions clothes and sport style foot-wear.

Safety and stock

The Society guarantees special camouflage protective clothing as well as fire – arms (with compressed gas) and balls with paint, which makes colour spots on the clothes of “shot person”.

Game is not allowed before the instruction about training and  safety. The Instructor always leads and judges the game.

Peintbola vēsture

Peintbols ir radies salīdzinoši nesen – 1981.gada 27.jūnijā Ņūhempšīrā, ASV notika pirmā peintbola spēle.

Ceļš līdz tam gan sācies agrāk. ASV darbojās Nelsona Krāsu fabrika, kura ražoja dažādas krāsas, arī izpūšamas krāsas. 1960-os gados uzņēmums noslēdza līgumu ar ASV Meža dienestu par krāsu bumbiņu ražošanu, kuras bija paredzētas, lai no attāluma precīzi iezīmētu kokus. 1965.g. Nelsona Krāsu fabrika noslēdza līgumu ar Crossman, un tika radītas pirmās pistoles „Splotchmarker”. Savukārt 1972.g. tika noslēgts līgums ar Daisy, un tika patentēta pistole „ Nel-Spot 007”. Bet joprojām krāsu pistoles tika izmantotas tikai koku un govju atzīmēšanai.

1976.g.pavasarī trīs draugi – brokeris, rakstnieks un sporta preču veikala īpašnieks – sprieda par izdzīvošanu dabā, vai tas, ka cilvēks ir veiksmīgs kādā nozarē, var palīdzēt viņam izdzīvot mežā labāk nekā medniekam vai karavīram, vai tomēr ne. Viens bija redzējis Nel-Spot 007 pistoli kādā fermeru katalogā. Strīdi un runas draugu lokā par iespējamo spēli notika vairākus gadus. Tikai 1981.g.maijā draugi vienojās par peintbola spēles ideju un galīgajiem noteikumiem. Izmēģināja arī izšaut ar Nel-Spot 007 uz viena drauga dēlu, kurš atzina, ka tas nav pārāk sāpīgi. Bija paredzēts, ka spēlei vajadzīgi 12 spēlētāji. Tāpēc 3 draugi uzaicināja vēl 9 dalībniekus, no kuriem vairāki bija pieredzējuši mednieki. Katram no uzaicinātajiem vajadzēja samaksāt dalības maksu 175 USD, lai segtu inventāra un ēšanas / dzeršanas izmaksas. 1981.g. 27.jūnijā netālu no viena drauga mājām mežā Hennikerā, Ņūhempšīrā, ASV notika pirmā peintbola spēle. Noteikumi spēlei gan bija mazliet citādi nekā pierasts mūsdienās. Viens no spēles dalībniekiem bija sporta žurnālists, kurš vēlāk par šo notikumu uzrakstīja rakstu avīzei. Par peintbolu sāka interesēties arī citi.

Jau 1982.g. martā tika atvērts pirmais peintbola laukums. Tika noslēgts līgums ar Nelsona Krāsu fabriku kā inventāra ekskluzīvo izplatītāju. Savukārt 1983.g. notika pirmais peintbola čempionāts, kuru var uzskatīt arī par starptautisku, jo bez  6 ASV komandām piedalījās arī 2 komandas no Kanādas.

1985.gadā tika atklāts pirmais peintbola laukums Anglijā, un spēle strauji guva popularitāti visā pasaulē.