Peintbols

Kas ir peintbols?

Piedāvājam izmēģināt savu veiklību, attīstīt militārās prasmes un spēju sadarboties kaujas situācijā peintbola laukumā – aizraujošā pasākumā, kurš dalībniekiem dos milzīgu adrenalīna devu. Peintbola spēle ir ideāla izvēle komandu saliedēšanas pasākumiem.

Kaut arī peintbols tiek pieskaitīts pie ekstrēmajiem sporta veidiem, tomēr tas ir visdemokrātiskākais sporta veids, jo nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība un treniņi, galvenais ir vēlēšanās jautri un aktīvi pavadīt laiku, izbaudot spēles prieku improvizētā kaujā. Vienas kaujas ilgums vidēji ir no dažām sekundēm līdz 20 minūtēm, taču spēļu skaits netiek noteikts – var spēlēt tik ilgi, kamēr beidzas bumbiņas.

Dalībnieku skaits un vecums
Peintbols ir komandu spēle, – ieteicamais minimālais dalībnieku skaits ir 6 dalībnieki, lai tiktu izveidotas 2 komandas. Ieteicamais dalībnieku vecums – no 12 gadiem. Dalībniekiem jāierodas ērtā, laika apstākļiem piemērotā apģērbā un sportiska tipa apavos.

Inventārs un drošība
Biedrība nodrošina peintbola dalībniekiem gan speciālus kamuflāžas aizsargtērpus un aizsargmaskas, gan ieročus (darbināmus ar saspiestu gāzi) un krāsu bumbiņas, kurām saplīstot, uz „ nošautā” dalībnieka izveidojas krāsu laukumi.
Spēle netiek pieļauta, pirms dalībniekiem nav sniegta apmācība un drošības instruktāža. Instruktors vienmēr vada un tiesā spēli.

Peintbola vēsture

Peintbols ir radies salīdzinoši nesen – 1981.gada 27.jūnijā Ņūhempšīrā, ASV notika pirmā peintbola spēle.

Ceļš līdz tam gan sācies agrāk. ASV darbojās Nelsona Krāsu fabrika, kura ražoja dažādas krāsas, arī izpūšamas krāsas. 1960-os gados uzņēmums noslēdza līgumu ar ASV Meža dienestu par krāsu bumbiņu ražošanu, kuras bija paredzētas, lai no attāluma precīzi iezīmētu kokus. 1965.g. Nelsona Krāsu fabrika noslēdza līgumu ar Crossman, un tika radītas pirmās pistoles „Splotchmarker”. Savukārt 1972.g. tika noslēgts līgums ar Daisy, un tika patentēta pistole „ Nel-Spot 007”. Bet joprojām krāsu pistoles tika izmantotas tikai koku un govju atzīmēšanai.

1976.g.pavasarī trīs draugi – brokeris, rakstnieks un sporta preču veikala īpašnieks – sprieda par izdzīvošanu dabā, vai tas, ka cilvēks ir veiksmīgs kādā nozarē, var palīdzēt viņam izdzīvot mežā labāk nekā medniekam vai karavīram, vai tomēr ne. Viens bija redzējis Nel-Spot 007 pistoli kādā fermeru katalogā. Strīdi un runas draugu lokā par iespējamo spēli notika vairākus gadus. Tikai 1981.g.maijā draugi vienojās par peintbola spēles ideju un galīgajiem noteikumiem. Izmēģināja arī izšaut ar Nel-Spot 007 uz viena drauga dēlu, kurš atzina, ka tas nav pārāk sāpīgi. Bija paredzēts, ka spēlei vajadzīgi 12 spēlētāji. Tāpēc 3 draugi uzaicināja vēl 9 dalībniekus, no kuriem vairāki bija pieredzējuši mednieki. Katram no uzaicinātajiem vajadzēja samaksāt dalības maksu 175 USD, lai segtu inventāra un ēšanas / dzeršanas izmaksas. 1981.g. 27.jūnijā netālu no viena drauga mājām mežā Hennikerā, Ņūhempšīrā, ASV notika pirmā peintbola spēle. Noteikumi spēlei gan bija mazliet citādi nekā pierasts mūsdienās. Viens no spēles dalībniekiem bija sporta žurnālists, kurš vēlāk par šo notikumu uzrakstīja rakstu avīzei. Par peintbolu sāka interesēties arī citi.

Jau 1982.g. martā tika atvērts pirmais peintbola laukums. Tika noslēgts līgums ar Nelsona Krāsu fabriku kā inventāra ekskluzīvo izplatītāju. Savukārt 1983.g. notika pirmais peintbola čempionāts, kuru var uzskatīt arī par starptautisku, jo bez  6 ASV komandām piedalījās arī 2 komandas no Kanādas.

1985.gadā tika atklāts pirmais peintbola laukums Anglijā, un spēle strauji guva popularitāti visā pasaulē.